Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy jest chorobą skóry wynikającą z nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych. problem ten – w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu dotyczy prawie 85% osób między 12 – 30 rokiem życia. Nie zawsze stosowanie samych kosmetyków wystarcza, aby poradzić sobie z problemem. Niekiedy koniecznością jest leczenie dermatologiczne, a w wielu przypadkach endokrynologiczne.

Niezależnie jedak od przyczyny walka z trądzikem może być skuteczna! Opowiednio dobrane peelingi lekarskie są znakomitymi zabiegami stosowanymi w leczeniu zmian trądzikowych jak i potrądzikowych (blizny, przebarwienia).

Peelingi lekarskie powodują usunięcie martwych komórek naskórka, odblokowują pory prowadząc jednocześnie do łatwiejszego wnikania substancji odżywczych i wygładzenia skóry. Peelingi lekarskie mogą diałać na różne warstwy skóry. Rodzaj zastosowanego peelingu – jego skład chemiczny i głębokość (powierzchowny, średniogłęboki, głęboki) zależy m.in. od stopnia nasilenia zmian i rodzaju cery. Powodują pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiają wygląd, jędrność i sprężystość skóry.

Peelingi lekarskie głębokie docierają do skóry właściwej- są zabiegami dość agresywnymi i u wrażliwych osób mogą wiązać się z bólem. Dają jednak zaskakujące efekty , dodatkowo znacznie odmładzając i wygładzając skórę.